Jump to content

SMS Utilities: Difference between revisions

No edit summary
Line 874: Line 874:
| style="border: 1px solid white; border-bottom: 2px solid #E8E8E8; text-align: left; vertical-align: top; background: white;" | Sets APN
| style="border: 1px solid white; border-bottom: 2px solid #E8E8E8; text-align: left; vertical-align: top; background: white;" | Sets APN
| style="border: 1px solid white; border-bottom: 2px solid #E8E8E8; text-align: left; vertical-align: top; background: white;" | '''cellular apn=internet.gprs'''
| style="border: 1px solid white; border-bottom: 2px solid #E8E8E8; text-align: left; vertical-align: top; background: white;" | '''cellular apn=internet.gprs'''
|-
! style="border: 1px solid white; border-bottom: 2px solid #E8E8E8; text-align: left; vertical-align: top; background: white;" | auto_apn=
| style="border: 1px solid white; border-bottom: 2px solid #E8E8E8; text-align: left; vertical-align: top; background: white;" | '''0''' for OFF; '''1''' for ON
| style="border: 1px solid white; border-bottom: 2px solid #E8E8E8; text-align: left; vertical-align: top; background: white;" | Turn APN auto acquisition ON or OFF
| style="border: 1px solid white; border-bottom: 2px solid #E8E8E8; text-align: left; vertical-align: top; background: white;" | '''cellular auto_apn=0'''
|-
|-
! style="border: 1px solid white; border-bottom: 2px solid #E8E8E8; text-align: left; vertical-align: top; background: white;" | dialnumber=
! style="border: 1px solid white; border-bottom: 2px solid #E8E8E8; text-align: left; vertical-align: top; background: white;" | dialnumber=