Open main menu
Home
Random
Log in
Settings
COMMUNITY
ABOUT
Disclaimers
Teltonika Networks Wiki
Search
Changes
← Older edit
Newer edit →
Mobile Signal Strength Recommendations
(view source)
Revision as of 13:58, 28 September 2017
24 bytes removed
,
13:58, 28 September 2017
→Signal Measurement
Line 11:
Line 11:
|-
|-
! style="text-align: left;" | > -70 dBm || Excellent
! style="text-align: left;" | > -70 dBm || Excellent
−
|-
|-
|-
! style="text-align: left;" | -70 dBm to -85 dBm || Good
! style="text-align: left;" | -70 dBm to -85 dBm || Good
−
|-
−
|}
|-
|-
! style="text-align: left;" | -86 dBm to -100 dBm || Fair
! style="text-align: left;" | -86 dBm to -100 dBm || Fair
−
|-
−
|}
|-
|-
! style="text-align: left;" | < -100 dBm || Poor
! style="text-align: left;" | < -100 dBm || Poor
−
|-
−
|}
|-
|-
! style="text-align: left;" | -110 dBm || No signal
! style="text-align: left;" | -110 dBm || No signal
|-
|-
−
|}
|}
|}
Dziugas
Bureaucrats
,
Interface administrators
,
Administrators
31,703
edits